Ivan Maliński i Iryna Malińska

Ivan Malinskyy

 

Malarz, grafik, rzeźbiarz – artysta urodzony na Podolu (Ukraina) w rodzinie o polskich korzeniach. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie.

Twórczość malarza – to kombinacja uczuć: miłości, tęsknoty, zazdrości, smutku, wiary. Dzięki takiej mieszance każdy odbiorca znajdzie w jego obrazach coś dla siebie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i grafiką oraz malarstwem sakralnym. Aby urozmaicić sobie twórcze zmagania czasami zamienia pędzel na dłuto.

Ivan Malinskyy, wiedziony zaciekawieniem i entuzjazmem dla polskiej kultury, przybył do Polski w 2005r. i zdecydował się na poznawanie najpierw Wielkopolski, jako kolebki polskiej państwowości i kultury. Przewędrował potem cala Polskę. Dostał pozwolenie na osiedlenie się. Od 2007 roku mieszka w Polsce na stale. Ta wędrówka zaowocowała licznymi obrazami olejnymi, grafikami, akwarelami i rzeźbami oraz uczestnictwem w wielu plenerach, wystawach i galeriach. O jego obrazy zabiegają galerie i muzea. Znaczną ilość obrazów Ivana Malinskyy’ego posiada Muzeum w Kudowie Zdrój, Muzeum Młynarstwa w Osiecznej, Muzea w Borszczowie i Burdiakiwcach (Ukraina). Jego piękne ikony zdobią kościoły i cerkwie na Ukrainie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podaj kod

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>